Jak obléknout děti na lyže, aby byly spokojené?

Plánujete vzít děti na lyže a nejste si jisti, jak je dobře obléknout do mrazivého počasí?  Máme pro vás, několik tipů, jaké vrstvy oblečení zvolit, aby se cítily v pohodlí a teple.

Základem je správné vrstvení

První vrstvu oblečení na lyže má tvořit funkční prádlo, které dobře udržuje tělesnou teplotu, i když se děti během sportování zpotí. Široký výběr dětského funkčního prádla nabízí česká značka ALPINE PRO, která jej vyrábí pro děti již od velikosti 92-98.

Jako druhou vrstvu oblečení volte sportovní mikiny ideálně z microfleecu či jiného funkčního materiálu, který dobře odvádí pot.

Jako třetí svrchní vrstvu oblečení již vybíráme zimní bundu a dětské oteplováky.

Jak vybrat dětskou zimní bundu a lyžařské kalhoty?

Lyžařská bunda pro děti musí být nejen pohodlná a praktická, ale především funkční – tedy voděodolná a prodyšná. Dětská zimní bunda by měla mít vodní sloupec kolem hodnoty 5 000 –  10 000mm. Na levém rukávě bundy by určitě neměla chybět kapsa na skipas a pro vyšší prodyšnost bundy také větrací zipy v podpaží. Vhodný je taký vyšší límec, do kterého děti zastrčí bradu, když bude na sjezdovce více foukat.  Na ježdění a válení se ve sněhu  se bude hodit sněhový pás a proti větru široká kapuce, kterou přetáhnete i přes helmu. Vhodné je vybírat veselé zářivé barvy, v kterých budou děti na sjezdovce dobře vidět. Prohlédněte si aktuální nabídku dětských lyžařských bund ALPINE PRO.

Kvalitní lyžařské kalhoty jsou základ

Při nákupu lyžařských kalhot doporučujeme vybírat varianty s vyšší hodnotou vodního sloupce.  Na běžné lyžování či zimní procházky přírodou dětem postačí kalhoty s vodním sloupcem 5 000 – 8 000 mm, pro šikovné lyžaře je ideální hodnota nad 10 000 mm.  Dětské oteplováky by měly mít zvýšený pas, posuvnou délku kšand a možnost utažení kalhot v pase. Vyplatí se dbát i na to, aby kalhoty byly oděruvzdorné, dobře zateplené a měly sněhovou manžetu. Děti se v zimě na sněhu rády kloužou a právě díky těmto prvkům, jim kalhoty vydrží třeba i na další sezonu než z nich zase vyrostou.

Dětské doplňky na lyže Pokud je dětem méně než 10 let je lepší jim zakoupit palčáky než prstové rukavice. Palčáky by měly být zhruba o číslo větší, aby v nich děti mohly pohybovat prsty a držel se v nich zahřátý vzduch.  Na lyže určitě nepatří šály, ale spíše fleecové nákrčníky či dětské lyžařské kukly. Pod helmu můžete dětem obléci tenkou funkční čepici nebo právě lyžařskou kuklu, která poskytne tepelný komfort na velké části hlavy včetně obličeje. Dětské lyžařské doplňky nakoupíte v prodejnách ALPINE PRO a e-shopu www.alpinepro.cz

Title