Giving Tuesday – Světový den štědrosti a dobrých skutků – 29. 11.

Giving Tuesday se slaví od roku 2012 vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství Black Friday. V tento den se stovky milionů lidí napříč všemi kontinenty spojí, aby inspirovaly ke štědrosti a konaly dobro. Udělejte společně s námi nejen na Giving Tuesday něco dobrého. Každý dobrý skutek a projev štědrosti se počítá.

 

V Česku tento den od roku 2016 zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. V rámci loňského ročníku Giving Tuesday 2021 se vybralo 95 milionů korun, darovalo stovky tun potravin a oblečení a vykonalo nespočet dobrých skutků. Giving Tuesday se v Česku stalo významným dnem, který každoročně oslavuje solidaritu a chuť pomáhat. Loni se v České republice díky 224 zaregistrovaným výzvám podařilo na dobročinné projekty vybrat více než 95 milionů korun, což představuje dosavadní rekord.

Staňte se součástí celosvětového dárcovského hnutí. Pomáhat jde snadno, ukážeme vám, jak na to.

 

Kdo se může zapojit? Každý! Zapojit se mohou jednotlivci, rodiny, neziskové organizace, školy, města, obce, malé podniky i velké firmy, staří, mladí. Jednoduše každý, kdo má dobré srdce a rozhodne se měnit svět k lepšímu.

Jak se zapojit? Každý má něco, co může nabídnout čas, odborné znalosti, peníze, velké i malé věcné dary, jídlo, oblečení, hračky. Giving Tuesday propojuje a inspiruje lidi všech národností, náboženství a komunit k dobrým skutkům.

Více informací na: www.givingtuesday.cz