METROPOLE ZLIČÍN

Metropole Zličín se nachází na západním okraji Prahy a patří mezi největší a nejoblíbenější nákupní a zábavní centrum. Ročně ho navštíví přes 7 milionů lidí. Záměrem developera bylo vybudovat první centrum „druhé generace“ v České republice, tedy nákupní centrum, ve kterém není hypermarket stěžejním nájemcem. V řijnu 2002 byla otevřena první část centra, kterou tvořily zejména módní značky a dále Electro World, Food Court a multikino. Tuto část měl v blízké době doplnit velký obchodní dům s nábytkem.

V roce 2004 zakoupila Metropoli společnost Commerz Real Investmentgesellschaft mbH a v tomto roce byla otevřena i druhá fáze centra. V této druhé fázi byly doplněny chybějící služby a nabídka prodeje potravin ve středně velkém hypermarketu. Centrum se ale stále profiluje jako místo módy a zábavy, kde je prodej potravin spíše doplňkový. V letech 2014–2015 proběhla rozsáhlá modernizace centra, jejímž cílem bylo vytvořit pro návštěvníky maximálně příjemné a komfortní prostředí pro nákupy a trávení volného času.

Dnes tak centrum, které má skvělou dopravní obslužnost (10 minut od letiště, 20 minut od centra města), obsahuje množství obchodů s módním oblečením a doplňky významných značek. Kromě nakupujících si na své přijdou jak milovníci aktivního pohybu, tak i ti, kteří rádi posedí v dobré společnosti u ještě lepšího jídla a pití. Pro fanoušky filmů je připraveno kino disponující deseti sály a wellness pro návštěvníky centra, kteří přišli relaxovat. Nezapomínáme ani na naše malé příznivce. Dětský koutek Time Out i minihřiště ve food courtu nabízí spoustu zábavy.

Program návštěvníkům oživují nejrůznější akce, které reagují na tradiční svátky, ale mohou překvapit i zcela bez souvislosti s kalendářem. 

Otevření I. fáze: 10. 10. 2002

Otevření II. fáze: 2. 4. 2004

Celková plocha: 75.500 m2

Prodejní plocha: 55.000 m2